گالری هنری هورامانArt Gallery Hawraman

آموزشی و هنری - ( نقاشی - طراحی - عکاسی - خوشنویسی )

رنگ آکریلیک

رنگ آکریلیک

.رنگ اکریلیک از ترکیب رنگدانه ها با اکریلیک و یک رزین یا بست اکریلیک و یا آب تهیه می شود

از خواص ویژه این رنگها سرعت بسیار زیاد خشک شدن و حالت شیشه ای و غیر قابل حل در اب است.رنگ اکریلیک ها قابل حل در اب،به سرعت خشک می شود و پس از خشک شدن در برابر نور و اب مقاوم می شود.اما با اب و صابون می توان انرا پاک کرد.رنگ های اکریلیک را علاوه بر اب می توان با

محلول های مخصوص نقاشی رقیق کرد.

رنگ های اکریلیک به صورت خمیری،همچون رنگ های روغنی در بازار موجود است ..

سایرویژگیهای رنگ آکریلیک- بدون بوی نامطبوع - قدرت سرعت خشک شدن بالا . -  پوشش بسیار عالی .

 

 

مارک های  رنگ اکریلیک موجود در بازار :

هر یک ازهنرمندان برمبنای رنگ‌های مصرفی و محتویات رنگی مارکی از رنگ‌های اکریلیک موجود را برای کار خود انتخاب می‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که به‌جای خرید تعداد زیادی رنگ ارزان‌قیمت، تعددی رنگ محدود، اما با کیفیت تهیه کنند. در این‌جا تنها به بررسی برخی نکات برای راهنمائی خرید رنگ‌های اکریلیک اشاره می‌کنیم:
Golden رنگ اکریلیک 1-
یکی از مارک‌های مورد علاقه نقاشان این سبک، اکریلیک‌های Heavy Body محصول Golden است. یک کمپانی آمریکائی است که تولید رنگ‌های اکریلیک با کیفیت بالا را برای هنرمندان و نقاشان بساری از نقاشان گستره رنگ‌های ترکیبی آن را که شامل خاکستری‌های کارآمد هم می‌شود، دوست دارند.
 Liquitex   رنگ اکریلیک - ۲
دومین مارک مورد علاقه نقاشان، است Heavy Body Professional Artist Color محصول رنگ‌ها به‌خاطر تیوپ‌های پلاستیکی که دارند، بسیار قدرتمند و مقاومند و محتویاتی چسبناک و روغنی دارند که کار یا کاردک و پالت را خوشایند می‌کند.
Winsor & Newtn رنگ اکریلیک - ۳
از آن‌جائی که رنگ‌های این مدل گزینه مناسبی در زمینه کیفیت و دسترسی آسان محسوب می‌شوند، بیشتر فروشگاه‌های هنری رنگ‌های اکریلیک خود را از این مارک تهیه می‌کنند. این مارک بیشتر در دسترس  بوده و تیوپ های رنگی متنوعی ارایه می‌کند و محتویات رنگ آن غلیظ‌تر است، پس برای کار با کاردک  یا ایمپستو مناسب به‌نظر می‌رسد. این گستره شامل رن سفید ترکیبی کارآمدی است که نسبت به سایر رنگ‌های این مجموعه رقیق‌تر است.
M.Graham & Co  رنگ اکریلیک - ۴
اگر به‌دنبال رنگ اکریلیکی هستید که بتوانید زمان کاری بیشتری داشته باشید این مدل رنگ در بالای فهرست شما قرار می‌گیرد. (در هوای گرم و مرطوب، نیم ساعت زمان کاری خواهید داشت
اما به این ‌دلیل که بسیاری از نقاشان چندان صبور نیستند و بیتشر روی حالت‌های براق کار می‌کنند، دوست دارند که این رنگ‌ها هرچه  سریعتر  خشک شوند. رنگ‌های این کمپانی گران قیمت، اما عالیند. آن‌ها قوی و غنی هستند و به زیبائی هرچه‌تمام‌تر با یکدیگر ترکیب می‌شوند. اگر به کار با رنگ روغن عادت کرده‌اید و حال می‌خواهید کار با اکریلیک را امتحان کنید، گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید.
Daler – Rowney رنگ اکریلیک - ۵
این رنگ‌های با کیفیت ارزان‌تر هستند. اگر می‌خواهید محدوده وسیعی، به‌ویژه زیر کار نقاشی را رنگ کنید از این مارک استفاده کنید. در این مارک برخی از رنگ‌ها (برای مثال آبی تیره‌تر از رنگ‌ەای موجود در مارک‌های دیگر است که به کارآمدی رنگ‌ها می‌افزاید. محتویات این رنگ‌ها از حالت سفت تا روغنی متغیر هستند.
 رنگ اکریلیک در مارک‌های دیگر - ۶
مارک‌های دیگری از رنگ اکریلیک هم در بازرا یافت می‌شوند، مثل Chroma Utercht و Schmincke, Grumbacher, Lascaux. اگر به‌صورت اتفاقی به یکی از این مارک‌ها یا مارک دیگری برخوردید و قصد خرید آن را داشتید بهتر است روی تیوپ آن را مطالعه کنید و ببینید از چه رنگ دانه‌هائی ساخته شده است، سپس تیوپ رنگی را که بیش از همه رنگ‌ها استفاده می‌کنید، انتخاب کرده و خریداری کنید

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه سوم تیر ۱۳۸۹ساعت   توسط یعقوب شجاعی